رفتن به محتوای اصلی
x
 • قدردانی معاون آموزشی وزارت بهداشت از معاون آموزشی دانشگاه به جهت برگزاری همایش بین المللی سازی آموزش عالی علوم پزشکی

  دکتر باقری فرد معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی نامه ای از زحمات دکتر معصومی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به جهت برگزاری همایش بین المللی سازی آموزش عالی علوم پزشکی تشکر و قدردانی نمود.

  گفتنی است همایش بین المللی سازی آموزش عالی علوم پزشکی طی دو روز سه شنبه و چهارشنبه 29 و 30 شهریورماه 1401 ویژه دانشگاه های قطب 7 کشور به میزبانی معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان برگزار گردید.

 • استقبال مردمی از آموزش های چهره به چهره اورژانس در ایستگاه مترو

  غرفه اورژانس استان اصفهان در مترو مردم را به تکاپوی یادگیری احیای قلبی و تنفسی واداشت.

  رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان گفت: به مناسبت سالروز فوریتهای پزشکی، اورژانس با همکاری شرکت مترو اصفهان، اقدام به برگزاری غرفه آموزش همگانی احیای قلبی و تنفسی و آشنایی با اورژانس پیش‌بیمارستانی در ایستگاه متروی امام حسین (ع) کرد.

  دکتر فرهاد حیدری تصریح کرد: در این غرفه، مربیان آموزشی اورژانس پیش‌بیمارستانی به صورت چهره به چهره برای مردم به آموزش در خصوص آشنایی با اورژانس و فرایند امدادخواهی و احیای قلبی و تنفسی پایه پرداختند.

 • انجام موفقیت آمیز عمل جای گذاری دریچه آئورت مصنوعی از طریق شریان فمورال در مرکز قلب شهید چمران

  عمل جراحی جای‌گذاری دریچه آئورت مصنوعی از طریق شریان فمورال، در دو بيمار 82 ساله و 71 ساله در مرکز قلب شهيد چمران با موفقیت انجام و بیماران با حال عمومی خوب مرخص گردیدند.

  تنگي علامت دار دريچه آئورت بويژه در بيماران مسن، بيماري مهمي است كه در صورت عدم درمان صحيح، پيامدهاي خطرناكي از جمله مرگ به دنبال خواهد داشت.

  كارگذاري اين دريچه به روش جراحي نه تنها با خطر بالا، بويژه در افراد مسن و پر خطر از نظر جراحي همراه است، بلكه بستري هاي طولاني مدت در آي سي يو  را به دنبال خواهد داشت.

 • آغاز پذیرش بیمار با رعایت پروتکل های بهداشتی در دانشکده دندانپزشکی

  همزمان با آغاز ترم اول سال تحصیلی 1401-1402و با توجه به نیازهای آموزشی و اجرای پروتکل های بهداشتی، برنامه پذیرش بیماران دانشکده درروز19شهریورماه، آغازمی گردد.

  دانشکده دندانپزشکی اعلام نمود، در سال جاری نوبت دهی به صورت اینترنتی وتلفن گویا انجام می گردد که با آمادگی قبلی بصورت هماهنگ و متمرکز در کلیه بخش های آموزشی دانشکده اجرا می شود.

 • ارزیابی مشکلات روانپزشکی در بیماران کلیوی در درمانگاه CL مرکز امین

  درمانگاه CL (روان تنی) یکی از زیرگروه های فوق تخصصی مهم روانپزشکی است که در ارتباط روانپزشکی با سایر رشته های طب قرار می گیرد و محل مناسبی جهت ارزیابی و‌درمان بیمارانی است که دچار مشکلات همزمان جسمی و خلقی می باشند.

  این درمانگاه در حیطه های زیر فعالیت می نماید:

  -ارزیابی و مدیریت مشکلات روانپزشکی در بیماران کاندید پیوند و انجام مشاوره های قبل و پس از پیوند

   - ارزیابی روانپزشکی بیماران کاندید انواع جراحی (تنظیم دارویی قبل از جراحی ، ok جراحی از نظر روانپزشکی ، ...)

 • دیدار مدیر کل امور خیرین و موسسات خیریه سلامت وزارت بهداشت از دفتر مشارکت های اجتماعی دانشگاه

  شنبه 16 شهریورماه، در دیدار مدیرکل امور خیرین و موسسات خیریه سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با قائم مقام و مشاور رییس دانشگاه در امور مشارکت های اجتماعی، مسائل و مشکلات مشارکت های اجتماعی استان اصفهان مطرح و راهکارهای لازم اتخاذ گردید.

  در این نشست سید فرهاد عریضی مشاور رییس دانشگاه در امور مشارکت های اجتماعی، ضمن ارائه گزارشی در خصوص طرح ها و پروژه های بزرگ خیرساز در استان، درخصوص عدم وجود تشکیلات وزارت و مشکلاتی که برای حوزه ها در کشور ایجاد گردیده است، سخنانی را بیان و درخواست نمود اداره کل مشارکت های وزارت بهداشت تمام تلاش خود را برای ایجاد تشکیلات بکار گیرند.

 • آیین تکریم و معارفه ریاست بیمارستان شهید مدرس

  سه شنبه ۱۵ شهریورماه، در مراسمی با حضور رییس دانشگاه، معاونین و جمعی از مسئولین شهرستان نجف آباد، آیین تکریم و معارفه ریاست بیمارستان شهید مدرس در سالن اجتماعات مرکز برگزار گردید.

  در این مراسم از خدمات رئیس پیشین دکتر امیرحسین شیرانی با اهدای لوح سپاس و هدایایی تقدیر بعمل آمد و حکم ابلاغ ریاست جدید، دکتر مهدی هدوی به وی اهدا گرید.

 • آیین تکریم و معارفه روسا و مدیران پیشین و جدید مرکز آموزشی درمانی امام موسی کاظم(ع)

  سه شنبه 15 شهریورماه، باحضور رییس و مسئولین دانشگاه، آیین تکریم و معارفه روسا و مدیران  پیشین و جدید مرکز آموزشی درمانی امام موسی کاظم(ع) برگزار شد.

  در این مراسم دكتر شیرانی ريیس دانشگاه  نيز ضمن تشكر و قدرداني از زحمات دكتر عابدینی و کلیه ی پرسنل  مرکز در ارتقاء كيفيت خدمات درماني، اقدامات صورت گرفته را ستودني خواند و افزود: اين بيمارستان با توجه به مراجعه كنندگان خاصی  که  دارد به خوبي توانسته خدمات درماني را به نحو مطلوب  ارايه دهد و در حال حاضر رضايت مندي مراجعين اين مركز درماني در حد بسيار بالا و یکی از بهترین بیمارستان های کشور در درمان سوختگی می باشد.

 • برگزاری اردوهای جهادی بمناسبت هفته دولت در مناطق عشایر نشین

  پایگاه بسیج کارکنان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در راستای تحقق فرامین مقام معظم رهبری مدظله العالی درخصوص محرومیت زدایی و به مناسبت هفته دولت اردوهای جهادی را همراه با تیم پزشکی و كاروان جهادي استان جهت رسیدگی به امورعشاير در شهرستان سمیرم (منطقه جنگ آباد و قبرکی خواه)  برگزار نمود.

  در این اردوی جهادی که در روز  شنبه ۱۲ شهریورماه برگزار شد، بیش از ۳۰۰ نفر از بیماران توسط  متخصصین آنکولوژی، زنان و زایمان، داخلی، عمومی و طب سنتی ویزیت گردیدند که تعداد ۷ نفر از آنها نیز به بیمارستان ارجاع داده شدند.

 • پیوستن مجله (ABR ) دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به جمع مجلات نمایه شده در Scopus

  مجله انگلیسی زبان ( advanced biometrical research (ABR که پیش از این در Web of Science و PubMed نمایه شده بود، به Scopus پیو ست.

  این مجله از سال 2012 به طور مستمر مشغول به کار می باشد و تاکنون 104 شماره از آن به انتشار رسیده است. هدف اصلی مجله ABR افزایش درک سیستم سلامتی انسانی و ارتقای سلامت است و مقالات آن در زمینه علوم پایه، علوم بالینی و نیز تحقیقات انجام شده علوم پایه در جهت ارتقای عملکرد بالینی، می باشد.

  شایان ذکر است سردبیر این مجله، دکتر شقایق حق جوی جوانمرد،  استاد دانشگاه و رییس مرکز تحقیقات فیزیولوژی کاربردی این دانشگاه است.