رفتن به محتوای اصلی
x

اقدامات شاخص مدیریت رفاهی دانشگاه در شش ماهه اول سال 1402

مدیریت امور رفاهی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، در شش ماهه اول سال 1402، با برنامه‌ریزی و نظارت بر اقدامات رفاهی مبتنی بر رعایت کرامت انسانی و همچنین شناسایی نیازهای مختلف رفاهی همکاران دانشگاهی و بهره‌مندی مؤثر از ظرفیت‌های موجود دانشگاه، همچون سال گذشته اقدامات شاخصی در راستای ارتقاء سطح رفاه کارکنان دانشگاه انجام داده است.

محمدرضا ابراهیمی مدیر امور رفاهی دانشگاه در این خصوص گفت: با توجه به اینکه امور رفاهی، نقش تاثیرگذار و مهمی در ایجاد انگیزه و افزایش پتانسیل و بهره وری کارکنان دارد، لذا این مدیریت سعی دارد که با ارائه خدمات و امکانات بهتر و مطلوب تر باعث افزایش رضایتمندی همکاران دانشگاهی شود.

ابراهیمی افزود: در این راستا و با دستور و حمایت ریاست محترم دانشگاه، این مدیریت در سال جاری با انعقاد تفاهم نامه هایی با بانک های مختلف اعم از رفاه، سامان و رسالت سعی نمود میزان اعطای تسهیلات را نسبت به سال گذشته افزایش داده، به گونه ای که طی شش ماهه اول سال جاری بیش از 6000 میلیارد ریال تسهیلات بانکی در اختیار اعضای هیأت علمی، مدیران و کارکنان دانشگاه قرار داده شد و اعطای تسهیلات به همکاران دانشگاهی همچنان ادامه دارد.

وی اضافه نمودن چندین مجموعه اقامتی رفاهی به مجموعه های رفاهی دانشگاه را از جمله اقدامات این مدیریت در راستای ارتقای سطح رفاهیات کارکنان دانشگاه و افزایش رضایتمندی آنان عنوان نمود و افزود: با تلاش و پیگیری های مداوم امور رفاهی و موافقت ریاست دانشگاه، در ابتدای سال 1402 مجموعه رفاهی تفریحی متل دی واقع در شهر زیبا و ساحلی بابلسر، به مجموعه رفاهی دانشگاه جهت استفاده و بهره برداری کلیه همکاران اضافه گردید که هم اکنون این مجموعه فرهنگی رفاهی، با ظرفیت شش ویلای دو خوابه، در حال ارائه خدمات به کارکنان دانشگاه می باشد.

مدیر امور رفاهی دانشگاه، ادامه داد: تجهیز و راه اندازی 3 واحد سوییت با ظرفیت های 7 نفره و 5 نفره در منطقه خوش آب و هوای حجت آباد چادگان، اضافه نمودن یک واحد آپارتمان در شهر زیبای قمصر کاشان، یک واحد آپارتمان در جزیره پرگردشگر کیش و یک واحد آپارتمان در شهر تاریخی شیراز با هزینه های بسیار مناسب، نیز از دیگر اقدامات این مدیریت برای استفاده تمامی کارکنان دانشگاه و خانواده های آنها بوده است.

وی به خدمت رسانی به بیش از 70 هزار نفر از همکاران و خانواده های آنها در مراکز اقامتی رفاهی دانشگاه طی شش ماهه اول سال 1402 اشاره و ضمن تشکر از تمامی پرسنل رفاهی دانشگاه تشریح نمود: مجموعه مدیریت امور رفاهی، در سنگر خدمت رسانی به خانواده بزرگ دانشگاه اعم از اعضای هیات علمی، مدیران و کارکنان، با ارائه خدمت رسانی روزانه به بیش از 400 نفر از همکاران و خانواده هایشان و طی شش ماه سال جاری به بیش از 70 هزار نفر در اماکن اقامتی تفریحی تحت پوشش دانشگاه، موجبات رضایت همکاران را فراهم کرده است. هم اکنون نیز با افزایش ظرفیت تعداد واحدهای اماکن رفاهی به 126 واحد در 16 شهر مشهد مقدس، بابلسر، رامسر، محمودآباد، خزرآباد ساری، کرمانشاه، تهران، شیراز، کیش، قشم، قمصر کاشان، چادگان، ابیانه، حجت آباد، باغشاد و خور و بیابانک(آسمان کویر)، ظرفیت خدمت رسانی به روزانه حدود 500 نفر از همکاران و خانواده هایشان در این مراکز اقامتی رفاهی رسیده است.

ابراهیمی خدمت رسانی به مدعوین وزارتخانه و دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور را از جمله وظایف اداره رفاه دانشگاه عنوان کرد و ادامه داد: اداره رفاه دانشگاه در شش ماهه اول سال جاری به ارائه خدمات اسکان و پذیرایی بیش از 16 هزار نفر از مهمانان وزارتخانه و همکاران از دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور در مهمانسرای VIP شمس و مهمانسرای بزرگمهر دانشگاه پرداخته است.

وی از دیگر اقدامات این مدیریت را انعقاد قرارداد با بخش خصوصی بیان نمود و گفت: این مدیریت طی شش ماه اول سال جاری، بیش از  30 مورد قرارداد با تخفیفات و اقساط مناسب با بخش خصوصی شامل مراکز آموزشی، تفریحی و ورزشی، فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی، کفش، پوشاک، هایپرمارکتها و ... جهت ارائه خدمات با کیفیت و تسهیلات مناسب به کارکنان دانشگاه منعقد نموده است.

برگزاری دومین نمایشگاه لوازم خانگی، فرش و کالای خواب به مناسبت اعیاد قربان و غدیر از دیگر مواردی بود که مدیر امور رفاهی دانشگاه به آن اشاره نمود و گفت: مدیریت امور رفاهی با موافقت ریاست دانشگاه، دومین نمایشگاه لوازم خانگی، فرش و کالای خواب را تیرماه سال 1402 به مدت ده روز در تالار فیروزه مجموعه رفاهی غدیر برگزار نمود که در این نمایشگاه همکاران با دریافت تسهیلات تا سقف 150 میلیون تومان و با سود 4 درصد اقدام به خرید لوازم خانگی با شرایط اقساطی 18 ماهه نمودند که مورد استقبال بسیاری قرار گرفت.

وی در ارتباط با اجرای دومین و سومین مرحله از توزیع سبد کالا ویژه کارکنان دانشگاه تصریح نمود: با دستور ریاست محترم دانشگاه و تلاش های بی وقفه امور رفاهی دانشگاه دو مرحله از توزیع سبد کالا طی شش ماهه ابتدای سال جاری اجرا شد که در مرحله اول 3000 بسته غذایی شامل برنج، مرغ، روغن، رب و ماکارونی ویژه ماه مبارک رمضان در بین کارکنان متقاضی واحدهای تحت پوشش دانشگاه شامل: معاونت ها، مدیریت های ستادی، دانشکده ها، بیمارستانها و شبکه های بهداشت و درمان توزیع و هزینه آن به صورت اقساطی طی 4 ماه از حقوق پرسنل کسر گردید. همچنین در سومین مرحله از توزیع سبد کالا، بیش از 5800 بسته مواد غذایی شامل: برنج شمال، روغن، ماکارونی، کنسرو ماهی، رب و یک پک حبوبات ویژه خانواده بزرگ علوم پزشکی اصفهان در بین متقاضیان توزیع و هزینه هر بسته طی 5 ماه به صورت اقساطی از حقوق پرسنل کسر گردید.

مدیر امور رفاهی دانشگاه به بازسازی ها و تعمیرات مداوم و مستمر کلیه واحدهای تحت پوشش دانشگاه اشاره و افزود: بازسازی و تعمیرات اساسی و جزئی کلیه واحدهای تحت پوشش دانشگاه شامل مجموعه های باغشاد، حجت آباد و مجموعه شماره 1 مشهد مقدس و همچنین ادامه روند ساماندهی، نوسازی و بازسازی خانه های سازمانی دانشگاه به صورت مستمر طی شش ماهه ابتدای سال جاری انجام گردیده است.

وی در خصوص اجرای قانون جوانی جمعیت در مدیریت رفاهی دانشگاه گفت: پس از ابلاغ دستورالعمل اجرای قانون جوانی جمعیت، این برنامه در مدیریت رفاهی دانشگاه، عملیاتی و طی شش ماهه سال جاری، تعداد 9 خانه سازمانی دانشگاه به همکاران دارای سه فرزند به بالا داده شد.

تهیه و توزیع بیش از 4500 کارت استخر جهت استفاده پرسنل و خانواده هایشان از استخر 9 دی دانشگاه نیز از دیگر اقدامات اداره رفاه دانشگاه طی بهار و تابستان سال جاری بوده است که مدیر رفاهی دانشگاه به آن اشاره نمود.

مدیریت رفاهی دانشگاه به وظیفه بسیار مهم و حساس واحد مالی اداره رفاه اشاره و تشریح نمود: در شش ماهه اول سال جاری اقداماتی نظیر تحویل اسناد تنظیم شده توسط کارپرداز به تعداد 830 فقره سند هزینه، تطبیق منابع و مصارف جهت اسناد تنظیم شده و ثبت در سیستم نظام نوین مالی و سپس صدور چک در قالب پرداخت تنخواه، علی الحساب و پیش پرداخت سایر هزینه ها به تعداد 390 فقره چک از حساب جاری تنخواه به مبلغ 246 میلیارد ریال و نیز پرداخت هزینه های مربوط به لیست های کنسلی واحدهای اقامتی توسط پرسنل طی چهار مرحله به تعداد 486 نفر، طی لیستهای تنظیم شده به صورت گروهی و ارائه به بانک به مبلغ 5 میلیارد ریال و پاسخگویی حضوری و تلفنی پرسنل دانشگاه در این خصوص، توسط همکاران واحد مالی اداره رفاه انجام گردیده است.

مدیر اداره رفاه دانشگاه در پایان سخنان خود از زحمات کارکنان اداره رفاه دانشگاه اعم ستاد و واحدهای تحت پوشش که در ارائه خدمات رفاهی به خانواده علوم پزشکی تمام تلاش خود را بکار می گیرند تشکر و قدردانی نمود.