رفتن به محتوای اصلی
x

خدمات صندوق حمایت ازبیماران خاص و صعب‌العلاج برای افراد مبتلا به دیابت اعلام شد

مدیر کل بیمه سلامت استان اصفهان طی گفتگویی با اشاره به اینکه دارو‌های درمان دیابت پرمصرف‌ترین و پرهزینه‌ترین دارو‌ها را در استان اصفهان شامل می‌شوند گفت: همزمان با هفته دیابت، دارو‌های جدید بیماران دیابتی که تاکنون هیچ پوشش بیمه‌ای نداشت، از این پس با پوشش بیمه ارائه می‌شود.
دکتر محمد حسین صفاری افزود: دارو‌های خوراکی (مانند زیپمت، گلوریپا، گلورنتا)، درمان مشکلات چشمی ناشی از دیابت (لیزر درمانی)، تجهیزات پزشکی و انسولین‌ها از جمله این خدمات است.
مدیر کل بیمه سلامت استان اصفهان در خصوص میزان پوشش بیمه‌ای این خدمات اضافه کرد: ۷۰ درصد هزینه‌ها برعهده صندوق حمایت از بیماران خاص و صعب‌العلاج است و بیمه شدگان فقط ۳۰ درصد هزینه‌ها را پرداخت می‌کنند.
دکتر صفاری ادامه داد: برخی از دارو‌ها مانند انسولین قلمی هم که قبلا زیر پوشش بیمه پایه بود با حمایت ویژه بخشی از پرداختی بیمه شده را این صندوق تقبل می‌کند.
وی تاکید کرد: دستگاه قند خون به همراه نوار و سوزن مربوطه نیز برای بیمه شدگان مبتلا به دیابت تحت پوشش صندوق قرار گرفته است.
دکتر محمد حسین صفاری بیان کرد: انسولین‌های قلمی از پرهزینه‌ترین دارو‌های تجویزی و داروی خوراکی متفورمین، پرمصرف‌ترین دارو ها در سامانه نسخه نویسی بیمه سلامت است.
دکتر صفاری گفت: همچنین چهار داروی ترکیبی پر مصرف در درمان بیماران دیابتی که هزینه به نسبت بالایی برای بیماران مبتلا به دیابت داشتند، شامل: امپاگلیفلوزین+لیناگلیپتین (مثل گلایپاور)، امپاگلیفلوزین+ متفورمین (مثل سینوریپا)، سیتاگلیپتین+مت فورمین (مثل زیپمت) و لیناگلیپتین+متفورمین (مثل لیروپریم)، زیر پوشش صندوق بیماران خاص و صعب العلاج قرار گرفتند.