رفتن به محتوای اصلی
x

برگزاری آیین کلنگ زنی پروژه توسعه ICU بیمارستان امام خمینی (ره) فلاورجان/ بهره برداری از سه طرح توسعه

دوشنبه دوم آبان ماه، آیین کلنگ زنی پروژه توسعه ICU بیمارستان امام خمینی (ره) فلاورجان و بهره برداری از طرح های توسعه ای، با حضور مسئولین دانشگاه و بیمارستان برگزار شد.

دکتر سعید بهشتیان نژاد رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) فلاورجان در گفتگو با خبرنگار وبدا، راه اندازی و بهره برداری از دیزل ژنراتور ۸۲۵ کیلو وات، خرید و نصب ترانسفورماتور برق 1250 کیلو وات، خرید دستگاه سونوگرافی و راه اندازی واحد سونوگرافی همراه با راه اندازی اتاق ریپورت سی تی اسکن و طرح توسعه اورژانس را سه طرح توسعه در بیمارستان امام خمینی (ره) فلاورجان عنوان نمود.

وی از کلنگ زنی طرح توسعه بخش ICU بیمارستان از 5 تخت به 12 تخت خبر داد و افزود: بازسازی بخش بیماریهای حاد و بخش زنان با اعتبار چهار میلیارد ریال، بازسازی و راه اندازی بخش جانبی اورژانس با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال، واحد دوم سونوگرافی به همراه اتاق گزارش دهی با دستگاه جدید با اعتبار ۴۰میلیارد ریال از دیگر پروژه های افتتاح شده می باشد.

دکتر بهشتیان نژاد به دیگر پروژه های در دست اقدام اشاره کرد و افزود: دو فیدره کردن برق بیمارستان، شاسی کشی و کانال کشی و نصب چیلر  200 تن هوا خنک، خرید و نصب دستگاه اکسیژن ساز با ظرفیت ۶۰۰ کیلو در روز، اصلاح ورودی بیمارستان، توسعه و بازسازی بخش اطفال و نوزادان، اصلاح سیستم تاسیساتی شامل (تعویض و ارتقاء  دیگ های بخار و سیستم  آبرسانی ) و احداث نمازخانه از دیگر طرحهای در دست اقدام می باشد.

رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) فلاورجان اضافه کرد: با توجه به اینکه این بیمارستان در سال 1369 با 92 تخت مصوب و 122 تخت فعال احداث شده و بیش از ۳۰ سال انواع خدمات درمانی را بصورت شبانه روزی به همشهریان عزیز ارائه نموده، متاسفانه امروزه بسیاری از بخش ها فرسوده شده و نیاز به بازسازی دارند که در آینده بخش مردان، اطفال، مامایی و ترانس جدید بایستی بازسازی و نوسازی گردند.

وی گفت: این بیمارستان از بخشهای اکوکاردیوگرافی، رادیولوژی، سی تی اسکن، سونوگرافی، اورژانس، مامایی، زایشگاه، آزمایشگاه، زنان، حاد تنفسی، سی سی یو، پست سی سی یو، آی سی یو، مردان، اطفال، داروخانه، درمانگاه، عمومی وتخصصی، فیزیوتراپی و رادیو دیجیتال تشکیل شده است.

دکتر بهشتیان نژاد تصریح کرد : بیمارستان دارای متخصصینی در رشته های چشم، طب فیزیکی، جراحی ، داخلی، اعصاب، زنان و مامایی، رادیولوژی، عفونی، طب اورژانس، ارتوپدی و گوش و حلق و بینی می باشد.