نسخه مناسب چاپ

مدیر روابط عمومی دانشگاه درخصوص داروهای انسولین گفت: هم اکنون با وجود تحریم های ناعادلانه دارویی علیه کشورمان، هیچ گونه مشکل خاصی در تأمین قلم های انسولین در استان اصفهان وجود ندارد، همچنین در هفته های جاری با افزایش ذخایر و کاهش تقاضا، شاهد افزایش سهمیه قلم های انسولین به بیماران بوده ایم.

 دکتر آرش نجیمی اظهارکرد: تا پنج سال گذشته عمده مصرف بیماران دیابتی ویال های انسولین بود، این ویال ها در داخل کشور و عمدتا توسط سه شرکت داروسازی تأمین می شود، اما طی چند سال گذشته پزشکان تغییر قابل توجهی در تجویز انسولین برای کنترل قند خون داشته اند، به طوری که از تجویز ویال های انسولین به سمت تجویز قلم های انسولین رفته اند که سبب افزایش چند برابری مصرف این قلم ها شده است.
وی با تاکید براینکه  مشکل خاصی در تأمین قلم های انسولین در استان وجود ندارد، گفت: با این حال به منظور پاسخگویی به تمامی بیماران در استان، کاهش تقاضای القایی و جلوگیری از قاچاق این قلم ها به خارج از کشور با توجه به اختلاف قیمت بسیار بالای آن، معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ناچار به مدیریت عرضه برخی از داروها از جمله قلم های انسولین نموده است.
مدیر روابط عمومی دانشگاه افزود: خوشبختانه شرایط کنونی نسبت به ماه های گذشته بسیار مناسب تر شده و در هفته های جاری با افزایش ذخایر و کاهش تقاضا، شاهد افزایش سهمیه قلم های انسولین به بیماران بوده ایم.
دکتر نجیمی با اشاره به ضرورت همکاری و همراهی پزشکان در این خصوص، تصریح کرد: پزشکان باید داروهای مورد نیاز بیماران را به تعداد کافی تجویز  و از نوشتن دارو بیش از مصرف برای مدت محدود خودداری کنند.
وی همچنین از بیماران درخواست نمود از داروخانه ها و پزشک تقاضای دریافت دارو بیش از نیاز خود را نداشته باشند تا بتوان نیاز دارویی استان را به خوبی مدیریت کرد.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در پایان خاطرنشان کرد: در صورتی که همشهریان تخلفی را در داروخانه های استان مشاهده کردند، می توانند ضمن تماس با سامانه ۱۹۰ یا تماس با شماره تلفن ۳۶۵۴۷۹۵۸ در ساعات اداری، تخلف مورد نظر را گزارش دهند تا بازرس های معاونت غذا و دارو تخلف گزارش شده را پیگیری نمایند.

 

فهرست: 

ارتباط با ما

خیابان هزار جریب، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اصفهان، ستاد مرکزی

تلفن: ۳۶۶۸۰۰۴۸-۰۳۱

کد پستی: ۷۳۴۶۱-۸۱۷۴۶

Isfahan University Of Medical Sciences, Isfahan, Iran

 

پشتیبانی از افراد کم توان

دستورالعمل بروزرسانی