نسخه مناسب چاپ

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه رعایت بهداشت فردی و اصول ایمنی بهداشتی برای افرادی که با دام سروکار دارند، الزامی است، افزود: اگر اصول بهداشتی به طورکامل رعایت نشود، شانس ابتلا به بیماری افزایش پیدا می کند، چراکه ظاهر دام به هیچ عنوان نمی تواند نشان دهنده وجود بیماری در بدن حیوان باشد.

به گزارش وبدا، دکتر محمدمهدی گویا با بیان این مطلب، افزود: تب کریمه کنگو یک عفونت ویروسی مشترک بین انسان و حیوان است و این بیماری از طریق گزش کنه به حیوانات منتقل می شود و آنها را بیمار می کند، اما علائمی در حیوان ایجاد نمی کند که باعث تشخیص شود و ظاهر حیوان کاملا طبیعی است.

وی با بیان اینکه بیماری تب کریمه کنگو می تواند به صورت مستقیم از دام به انسان و یا از طریق گزش انسان توسط کنه آلوده منتقل شود، خاطرنشان کرد: اکثر موارد این بیماری در افرادی دیده می شود که با دام سروکار داشته اند، چراکه بیماری تب کریمه کنگو از طریق گزش دام توسط کنه آلوده ایجاد می شود.

ضرورت مصرف گوشت های تایید شده توسط سازمان دامپزشکی کشور

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت در ادامه گفت: راه دوم انتقال بیماری از طریق تماس با ترشحات بدن حیوان آلوده است. این بیماری از طریق تماس با خون حیوانات، ترشحات بدنی هنگام ذبح در کشتارگاه ها و یا در فرآیندهای بعد از ذبح حیوان، حتی در قصابی ها، ممکن است فرد را مبتلا کند، چنانچه از گوشت های مورد تایید سازمان دامپزشکی استفاده نشود، احتمال انتقال بیماری زیاد است.

دکتر گویا با بیان اینکه موارد بیماری هرچند در کشور کم است، اما موضوع مهم، خطرناک بودن بیماری است، اظهار کرد: بیماری تب کریمه کنگو جان فرد مبتلا را به شدت در معرض تهدید جدی قرار می دهد و اگر به موقع اقدامات مراقبتی و درمانی صورت نگیرد، تا حدود ۳۰ درصد موارد مبتلا می تواند منجر به مرگ شود.

ابتلای بیش از ۵۰ نفر به تب کریمه کنگو از ابتدای سال جاری

وی در ادامه با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون ۵۴ مورد ابتلا به این بیماری مشاهده شده است که تمامی موارد تحت مراقبت و درمان قرار گرفته اند، افزود: ۵ نفر از افراد مبتلا شده نیز علیرغم انجام اقدامات درمانی، جان خود را از دست دادند.

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت عنوان کرد: اکثر موارد بیماری تاکنون در تمام طول سال هایی که این بیماری شناسایی شده است، مربوط به استان های مرزی کشور و به خصوص سیستان و بلوچستان بوده است.

وی با بیان اینکه در استان گیلان هم که در سال های گذشته موارد معدودی از این بیماری دیده شده بود، گفت: استان گیلان در سال جاری، تاکنون ۱۴ مورد ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو داشته که یک مورد منجر به فوت شده است.

دکتر گویا با بیان اینکه در راستای کنترل و درمان بیماری در هر دو استان تلاش های جدی صورت گرفته است، تاکید کرد: لازم است اقدامات کنترلی، تشدید شود.

وی در ادامه با تاکید بر تشدید مراقبت های بهداشتی، گفت: اگر این نکات بهداشتی کاملارعایت نشود، شانس ابتلا به بیماری افزایش پیدا می کند، زیرا ظاهر دام به هیچ عنوان نمی تواند نشان دهنده وجود بیماری در حیوان باشد.

ضرورت نگهداری گوشت دام در فضای سرد به مدت ۲۴ ساعت

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت تصریح کرد: یکی از اقدامات بسیار مهم در کشتارگاه ها این است که وقتی دام به کشتارگاه سپرده شد تا ذبح شود، حداقل ۲۴ ساعت در یک فضای مخصوص نگه داری شود که به آن فضای پیش سرد گفته می شود، زیرا این اقدام باعث می شود که ویروس در بدن دام از بین رود و بعد از آن به بازار عرضه می شود. در صورتیکه اگر ذبح دام در کنار خیابان ها و جاده ها باشد و توسط مردم عادی انجام شود، چنین امکانی برای نگهداری وجود نداشته و جان کسی که با این دام سروکار دارد، مورد تهدید قرار می گیرد.

دکتر گویا درخصوص سایر روش هایی که ممکن است بیماری تب کریمه کنگو را منتقل کند، اشاره کرد و گفت: از دیگر راه های انتقال این بیماری، تماس با ترشحات بدنی فرد مبتلا به سایر افراد و کادر درمان به خصوص پزشکان و پرستاران است.

بیماری در مراحل ابتدایی علائم خاصی ندارد

وی درخصوص علائم بیماری بیان کرد: در بدو مراجعه بیمار به پزشک، علائم بیماری مشابه چند بیماری دیگر است و نمی توان در همان وهله اول، بیماری را به طور قطعی تشخیص داد و بعد از انجام آزمایش که حداقل ۲۴ تا ۴۸ ساعت طول می کشد، تکلیف بیمار مشخص می شود، در این مدت اگر رعایت نکات فردی بهداشتی رعایت نشود، ممکن است افراد دیگری نیز به این بیماری مبتلا شوند.

دکتر گویا همچنین با اشاره به اینکه این موارد در سال های گذشته چندین نوبت در کشور ما رخ داده است، افزود: به همین دلیل وزارت بهداشت برای این موضوع اهمیت ویژه ای قائل است و آموزش همکاران در بیمارستان ها و بخش های بهداشتی یکی از مهمترین اقداماتی است که توسط وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی کشور دنبال می شود.

رییس مرکز بیماری های واگیر وزارت بهداشت در پایان با تاکید بر اینکه تماس با دام راه انتقال این بیماری است، خاطرنشان کرد: بعید است که فردی بر اثر خوردن گوشت، مبتلا به این بیماری شود، به خصوص اگر گوشت خوب پخته شده باشد؛ ضمن اینکه راه اصلی ابتلا به تب کریمه کنگو تماس با کنه آلوده و ترشحات بدنی حیوان بیمار است.
 

فهرست: 

ارتباط با ما

خیابان هزار جریب، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اصفهان، ستاد مرکزی

تلفن: ۳۶۶۸۰۰۴۸-۰۳۱

کد پستی: ۷۳۴۶۱-۸۱۷۴۶

Isfahan University Of Medical Sciences, Isfahan, Iran

 

پشتیبانی از افراد کم توان

دستورالعمل بروزرسانی