همکاری اعضای هیات علمی دانشگاه در انتشار مقاله در مجله Nature

نسخه مناسب چاپ

چهار عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، موفق گردیدند مقاله ای در خصوص روند چاقی در جهان را در مجله وزین Nature به چاپ برسانند.

مقاله "Rising rural body-mass index is the main driver of the global obesity epidemic in adults" که حاصل بررسی روند ۳۳ ساله چاقی در جهان است، نشان داد که جغرافیای چاقی جهان در حال تغییر است و ساکنین روستاها ازساکنین شهرها چاق تر شده اند و در سطح جهانی، میانگین وزن هر فرد ۶ کیلوگرم بیشتر شده است.
گفتنی است بیش از ۲۰۰ نویسنده از کشورهای مختلف در تهیه این مقاله شرکت داشتند و از کشور ما نیز نویسندگانی از حدود ۱۰ دانشگاه علوم پزشکی وجود دارد.
شایان ذکر است چهار عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، دکترنضال صراف زادگان رییس پژوهشکده قلب و عروق، دکتر رویا کلیشادی رییس پژوهشکده پیشگیری و کنترل بیماری های غیر واگیر، دکتر علیرضا خسروی رییس مرکز تحقیقات پرفشاری خون و دکترنوشین محمدی فرد معاون پژوهشی مرکز تحقیقات قلب و عروق از نویسندگان این مقاله هستند.
لازم به ذکر است مجله  Nature  از معتبرترین مجلات کلیه حیطه های علوم و تکنولوژی در جهان بوده و انتشار مقاله ای با حضورهمکاران دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در این مجله نشانه وجود مستندات تحقیقات با کیفیت در سطح بین المللی در دانشگاه است.

 

فهرست: 

ارتباط با ما

خیابان هزار جریب، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اصفهان، ستاد مرکزی

تلفن: ۳۶۶۸۰۰۴۸-۰۳۱

کد پستی: ۷۳۴۶۱-۸۱۷۴۶

Isfahan University Of Medical Sciences, Isfahan, Iran

 

پشتیبانی از افراد کم توان

دستورالعمل بروزرسانی