استاندار اصفهان در نشست با مسئولین وزارت بهداشت و دانشگاه: با ایجاد پارک علم و فناوری سلامت شاهد موفقیت های بیشتری در حوزه سلامت خواهیم بود

رییس دفتر توسعه فناوری سلامت و رییس گروه برنامه ریزی و سیاستگذاری فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین رییس و مسئولین دانشگاه در نشستی با استاندار اصفهان، در خصوص پارک علم و فناوری سلامت دانشگاه به بحث و گفتگو نشستند.

در این نشست که روز دوشنبه ۱۵ مردادماه در محل استانداری برگزار شد، استاندار اصفهان طی سخنانی ایجاد پارک علم و فناوری سلامت در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان را اقدامی ارزشمند عنوان نمود و اظهارداشت: با ایجاد پارک علم و فناوری سلامت توسط دانشگاه علوم پزشکی، می توانیم شاهد موفقیت های بیشتری در حوزه سلامت باشیم.

دکتر محسن مهرعلیزاده اضافه کرد: برای ایجاد پارک فناوری در حوزه سلامت در دانشگاه باید پیگیری و حمایت بیشتری توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صورت پذیرد.

وی با تاکید بر اینکه پایه و اساس این کار و طرح و سازماندهی آن باید بر ورود سرمایه گذار بخش خصوصی گذاشته شود، افزود: بخش خصوصی باید سرمایه گذار اصلی این طرح باشد و بایستی از توانمندی های بخش خصوصی در ایجاد این طرح استفاده شود.

دکتر مهرعلیزاده تاکید کرد: اگر بر همین اساس برنامه ها پیش رود مدیریت استان حتما حمایت لازم را خواهد داشت.

رییس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این دیدار اظهار داشت: همه تلاش ها در این حوزه بر این است که جایگاه خود را در دنیا حفظ و نیاز جامعه را برطرف نماییم.

دکتر حسین وطن پور به ثبت بیش از ۳ هزار شرکت دانش بنیان در کشور اشاره نمود و افزود: بیش از هزار شرکت در بخش سلامت به ثبت رسیده است و استان اصفهان نیز با داشتن پتانسیل های مختلف در حوزه های گوناگون فعالیت های مؤثری داشته است.

وی با بیان اینکه انتظار دانشگاه علوم پزشکی کمک و حمایت مدیریت استان در راستای ایجاد پارک فناوری است، تصریح نمود: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز برای تسریع در اعطای مجوز، همکاری لازم را خواهد داشت.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان نیز با بیان اینکه براساس منویات استاندار محترم پیش خواهیم رفت، عنوان نمود: مطمئناً مدیریت استان حمایت لازم را از این طرح خواهد داشت، اما در عین حال حمایت وزارت بهداشت از بخش خصوصی و شرکت های دانش بنیان می تواند کمک بزرگی برای ایجاد و تولید برخی از تجهیزات پزشکی مورد نیاز شهرستان های محروم استان را فراهم نماید.

فهرست: