دانشگاه میزبان هفدهمین همایش کشوری بیماری های مغز و اعصاب کودکان

اولین روز از هفدهمین همایش کشوری بیماری های مغز و اعصاب کودکان به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، چهارشنبه ۲۲ شهریورماه، در مرکز همایش های علمی دانشگاه برگزار گردید.

در این همایش که با حضور مسئولین دانشگاه، رییس انجمن اعصاب کودکان ایران و جمعی از اساتید و پیشکسوتان گروه اطفال از شهرهای مختلف برگزار شد، خانم دکتر طاهره چنگیز سرپرست دانشگاه طی سخنانی اظهار امیدواری نمود این همایش سه روزه بتواند دستاوردهای علمی خوب و تجارب ارزشمند اساتید را برای کمک به کودکان این سرزمین به همراه داشته باشد.

وی ضمن اشاره به تغییر روابط بیمار و پزشک و همچنین نوع تعاملات و انتظارات مردم از جامعه پزشکی گفت: یکی از مهمترین مباحثی که بایستی در همایش های تخصصی و علمی به آن پرداخته شود، مبحث مهم اخلاق و روابط بین بیمار و پزشک و کادر پیراپزشکی می باشد.

خانم دکتر چنگیز تصریح کرد: جامعه ما با گسترش شبکه های اجتماعی به سمتی پیش می رود که مردم نیازمند دسترسی بیشتر به اطلاعات هستند و این موضوع باعث تغییر نوع انتظارات و تعاملات بین بیمار و پزشک می شود و در نهایت بیماران انتظار توضیح و آموزش های بیشتری از سوی پزشکان دارند.

در ادامه دکتر صبری رییس دانشکده پزشکی و مدیر گروه اطفال، بیمارهای مغز و اعصاب کودکان را از شایع ترین نوع بیماری های کودکان عنوان نمود و افزود: امیدواریم که با برگزاری این همایش ها و بحث و تبادل نظر اساتید صاحبنظر در این حوزه، بتوانیم در ارتقای سلامت کودکان گامی موثر برداریم.

گفتنی است در این همایش سه روزه، با برگزاری پنل های علمی، مباحث اخلاق و اعصاب کودکان، انسفالوپاتی حاد و تحت حاد، فلج شل حاد، درمان دارویی تشنج، اپی لپسی، اختلال رشد و تکامل عصبی، نوروایمونولوژی، جراحی اعصاب و صرع، مورد بحث و گفتگو قرار می گیرد.

فهرست: 

نقشه سایت

 

شماره تماس کلیه واحدها

 

 اداره بازرسی،‌ ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات: ۳۷۹۲۹۵۹۵-۰۳۱

ارتباط با ما

خیابان هزار جریب، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اصفهان، ستاد مرکزی

تلفن: ۳۶۶۸۰۰۴۸-۰۳۱

کد پستی: ۷۳۴۶۱-۸۱۷۴۶

Isfahan University Of Medical Sciences, Isfahan, Iran

پیوند ها

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

 

پایگاه جامع آموزش و فرهنگ سازی سلامت

  

دانشگاه های علوم پزشکی کشور

  

سایت های مفید