ستاد نوروزی دانشگاه_ سال ۱۳۹۵

گزارش عملکرد بیست روزه ستاد نورزی دانشگاه

رئیس مرکز پایش مراقب های پزشکی دانشگاه و ستاد نوروزی معاونت درمان، گزارش آماری بیست روزه ستاد نوروزی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و کمیته بهداشت و درمان ستاد هماهنگی خدمات سفر را تشریح نمود:

هجدهمین روز از ستاد نوروزی دانشگاه همزمان با روز طبیعت

سیزدهم فروردین ماه همزمان با  روز طبیعت و هجدهمین روز از ستاد نوروزی دانشگاه، با نظارتهای معاون درمان از پایگاه های اورژانس پیش بیمارستانی سطح شهر، استقرار های جاده ای، مرکز اسکان مسافرین واقع در مجموعه فدک، حاشیه زاینده‌رود، درچه و شهرستان خمینی شهر ادامه یافت.
در حوزه نظارتهای مراکز درمانی، مراکز درمانی شهید مدرس، شهید رجایی، شهید بهشتی و سیدالشهد(ع) بازدید و روند ارائه خدمات در این مراکز بررسی گردید.


دکتر طلوعی، معاون درمان دانشگاه در ادامه بازدید های نظارتی، از دو اقدام چشمگیر درمانی در روز ۱۳ فروردین ماه در مراکز درمانی خبر داد و افزود: خوشبختانه عمل جراحی دایسکشن آئورت صعودی در مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی شهید چمران صبح امروز با موفقیت انجام شد و و دیگری   امداد رسانی به یک خانم ۵۸ ساله آلمانی که بعنوان توریست در اصفهان حضور داشته و به دنبال درد قفسه سینه و تنگی نفس با اورژانس ۱۱۵ تماش گرفته و با واکنش سریع همکاران اورژانس ۱۱۵ به مرکز آموزشی نور منتقل و تحت مداوا قرار گرفت و از روند ارائه خدمات اورژانس و بیمارستان رضایت ویژه داشتند.
 


هفدهمین روز از ستاد نوروزی دانشگاه

هفدهمین روز از ستاد نوروزی با حضور معاون درمان و مدیر حوادث و فوریت های پزشکی در محورهای مواصلاتی استان، بررسی استقرار جاده ای و میزان آمادگی آن پایگاه ها آغاز و همزمان مدیر امور بیمارستانی و تیم کارشناسان اداره مامایی نیز روند ارائه خدمت در بیمارستان شهید محمد منتظری و فاطمه الزهرا(س) نجف آباد و مدیر نظارت و اعتبار بخشی و تیم کارشناسان نظارت نیز روند مذکور را در بیمارستان عیسی بن مریم(ع) بررسی نمودند.


شانزدهمین روز از ستاد نوروزی دانشگاه و بازدیدهای تیم مدیریتی معاونت درمان

شانزدهمین روز از ستاد نوروزی دانشگاه با بازدید تیم مدیریتی معاونت درمان از مرکز آموزشی درمانی چمران آغاز گردید. در این بازدید ضمن بررسی روند درمانی بیماران ، عیادتی از بیماران بخش های بستری از جمله CCU به عمل آمد.  نکته قابل توجه هم اجرای موفق طرح ۲۴۷ بوده که حسب ابلاغ وزارتی ۹ بیمار باید پایلوت میشد و این مرکز تا این لحظه ۳۱ بیمار را پوشش داده بود.
در ادامه معاون بهداشتی با حضور درستاد هدایت و  MCMC از روند جاری آن بازدید نمود.
از دسته بازدیدهای نظارتی دو بیمارستان بهنیا تیران و فاطمه الزهرا(س) نجف آباد مورد بازرسی قرار گرفته و چالشهای موجود بررسی گردید.


در حوزه نظارت بر روند ارایه خدمات مراکز درمانی سرپایی و واحدهای خدمات تشخیصی نیز موارد انجام و گزارشات به مسئولین فنی گزارش گردید.


گزارش عملکرد ۱۵ روزه ستاد نوروزی دانشگاه

گزارش آماری ۵ روز سوم طرح ستاد نوروزی از تاریخ ۶/۱/۹۵ لغایت ۱۱/۱/۹۵ و همچنین  آمار پانزده روزه ستاد نوروزی دانشگاه(از ۲۵ اسفند ۹۴ لغایت ۱۰ فروردین ۹۵)؛ در حوزه کمیته بهداشت و درمان ستاد هماهنگی خدمات سفر ، اقدامات ذیل صورت پذیرفته است:
 
 در حوزه اورژانس پیش بیمارستانی با ۱۲۴ پایگاه فعال و بالغ بر ۱۶ هزار تماس هماهنگی تلفنی و بی سیم در سطح شهر اصفهان ۲۲۶۰ مورد ماموریت امدادخواهی محقق گردیده که  از این بین حدود ۶۷۴ مورد مصدومین ناشی از حوادث ترافیکی و حدود ۱۵۸۴ مورد نیز حوادث غیر ترافیکی بوده و متاسفانه ۶ مورد نیز فوتی بوده که جمعا تحت عنوان آمار پانزده روزه  ستاد نوروزی با ۵۶هزار تماس امداد خواهی ،  ۷۱۲۴ ماموریت جهت ۲۲۵۴ مورد تصادفی و ۴۸۷۰ مورد غیر تصادفی صورت پذیرفته  و جمعا  ۲۵ مورد هم  فوتی ناشی از تصادف گزارش شده است .


 همچنین در حوزه ستاد هدایت و مرکز پایش مراقبت های پزشکی  نیز ضمن هماهنگی های نظارتی به صورت شبانه روزی بالغ بر ۳۴۵۰ مکالمه در خصوص انتقال بیماران، اطلاع رسانی و هماهنگی  بین مراکز درمانی مدیریت گردیده، ضمن اینکه بالغ بر ۱۴۲ مورد مداخله نظارتی مانیتورینگ صورت پذیرفته و با استقرار کارشناس بیماری های خاص هماهنگی در ارایه خدمات دیالیز  به ۵۲ مسافر انجام شده که جمعا تحت عنوان آمار پانزده روزه  ستاد نوروزی ۸۵۶۰ مورد هماهنگی اعزام، اطلاع رسانی  و نظارتی در ستاد هدایت و مرکز پایش مراقبت های پزشکی ، ۳۸۰ مورد مداخله مانیتورینگ و ارایه خدمات دیالیز  به ۱۲۰ مسافر توسط کارشناس مستقر بیماری های خاص معاونت درمان انجام شده است.


 در حوزه های نظارتی درمان نیز با تیم هایی مشتمل بر واحدهای نظارتی اورژانس پیش بیمارستانی و بیمارستانی، مامایی، آزمایشگاه، تصویربرداری دندانپزشکی، درمانگاه های شبانه روزی و دندانپزشکی، ۱۴۴ بازدید کارشناسی  و در حوزه تیم های مدیریتی بالغ بر ۱۹ بازید از مراکز مرتبط ستاد نوروزی انجام گردیده  که جمعا تحت عنوان آمار پانزده روزه  ستاد نوروزی ۴۰۹ مورد بازدید نظارتی  کارشناسی و  ۵۵ مورد بازدید مدیریتی  صورت پذیرفته است.


 در حوزه معاونت بهداشتی در سطح استان نیز عزیزان بالغ بر ۳۶۷۹ مورد  بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، ترمینال ها و پارک ها، مراکز اقامتی سطح شهر و بین راهی، ۱۴۷مورد نمونه برداری غذایی ۱۳ مورد برخورد با دستفروشان و نهایتا ۲۲ مورد پلمپ داشته  و جمعا تحت عنوان آمار پانزده روزه  ستاد نوروزی ۱۱۸۶۶ مورد بازدید، ۷۸۸مورد نمونه برداری و ۵۹ مورد پلمپ گزارش گردیده است.
در حوزه معاونت غذا و دارو نیز همکاران ضمن ۵۶ مورد بازرسی از داروخانه ها، واحدهای تولیدی صنایع غذایی و بررسی آزمایشگاه ها،  نسبت به پاسخگویی بالغ بر ۱۶۱۹ مورد سوالات علمی و نیازمندی و کمبودهای دارویی در این ۵ روز خدمت رسانی نموده و جمعا تحت عنوان آمار پانزده روزه  ستاد نوروزی ۲۹۵ مورد بازرسی و ۵۲۳۱ مورد پاسخگویی گزارش گردیده است.


صفحه‌ها

اشتراک در RSS - ستاد نوروزی دانشگاه_ سال 1395