نسخه مناسب چاپ

مدیر روابط عمومی و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به قرمز شدن وضعیت ۸ شهر استان اصفهان، اظهار نمود: اصفهان و شهرستان های چادگان، خوانسار، سمیرم، شهرضا، فریدونشهر و فلاورجان وارد وضعیت قرمز شیوع کرونا شدند.

دکتر آرش نجیمی با بیان اینکه درحال حاضر تنها یک شهر سفید در استان داریم، گفت: شهرستان های تیران و کرون، خمینی شهر، شاهین شهر، فریدن، نائین، نجف آباد و نطنز نیز نارنجی و در مرحله هشدار هستند.

وی علت قرمز شدن وضعیت اصفهان را بی توجهی مردم به دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی دانست و افزود: پیش از این نیز در وضعیت نارنجی و هشدار شیوع کرونا بودیم و به همین خاطر به صورت مداوم به مردم اطلاع رسانی و تاکید به رعایت دستورالعمل های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک می کردیم، ولی متاسفانه مردم توجهی نکردند و آمار با شیب تندی افزایش یافت، تا اینکه در حال حاضر دقیقا وارد بحران شده ایم.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، تعداد کل بیماران کووید۱۹ بستری در استان به غیر از حوزه دانشگاه علوم پزشکی کاشان را ۸۶۳ نفر اعلام کرد و افزود: روزانه بیش از ۱۲۰ مورد ابتلای جدید در استان داریم، این درحالی است که متاسفانه موارد حاد آی سی یو نیز افزایش زیادی پیدا کرده و به ۱۷۱ نفر رسیده است.

دکتر نجیمی، دو توصیه اصلی به مردم در شرایط کنونی را دوری از حضور در اجتماعات و استفاده از ماسک در کنار رعایت دستورالعمل های بهداشتی عنوان کرد و گفت: جامعه حالت زندگی معمولی را دنبال می کند، درحالی که اصلا در شرایط نرمال نیستیم و در شرایط بحران هستیم، بنابراین تا زمانی که ویروس هست نباید زندگی معمولی داشته باشیم.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تاکید کرد: تنها کاری که مردم باید در شرایط فعلی انجام دهند حضور حداقلی در اجتماعات و دوری از حضور هرگونه اجتماع غیرضروری است و همچنین استفاده از ماسک و رعایت دستورالعمل های بهداشتی نیز جدی گرفته شود تا بتوانیم میزان ابتلا به ویروس را کنترل کرده و دچار وضعیت بدتری نشویم.

 

فهرست: 

ارتباط با ما

خیابان هزار جریب، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اصفهان، ستاد مرکزی

تلفن: ۳۶۶۸۰۰۴۸-۰۳۱

کد پستی: ۷۳۴۶۱-۸۱۷۴۶

Isfahan University Of Medical Sciences, Isfahan, Iran

 

پشتیبانی از افراد کم توان

دستورالعمل بروزرسانی