نسخه مناسب چاپ
استاندار اصفهان سه شنبه پنجم فروردین ماه، در اولین جلسه شورای اداری استان که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد با بیان اینکه در استان وضعیت بیماری کرونا در حال حرکت به سمت وضعیت استیبل(ثابت) است، افزود:
البته پیش بینی می شود موج افزاینده ای به واسطه کاهش تعطیلی ها بوجود آید که مدیران توجه داشته باشند تا پایان رفع بیماری کرونا تلاش کنند موضوع عادی نشود و در غیر این صورت زحمات کشیده شده از بین می رود.
دکتر عباس رضایی خاطرنشان کرد: در همین راستا محدودیت هایی برای روز ۱۳ فروردین در نظر گرفته شد و حتی در شهر اصفهان در این روز تردد وسایل نقلیه ممنوع است.
وی تصریح کرد: تمامی مراکز تفریحی، پارک ها و تفرجگاه ها استان در این ایام و به ویژه در روز ۱۳ فروردین تعطیل خواهد بود و از حضور افراد در این مراکز ممانعت خواهد شد.
دکتر رضایی با اشاره به جایگاه اصفهان به عنوان چهارراه مواصلاتی کشور اضافه کرد: خودروهای که به سمت اصفهان حرکت می کند به سمت کنارگذرهای استان راهنمایی شوند.
استاندار اصفهان همچنین گفت: همه مدیران استان در برابر خدا و مردم مسئول هستند، زیرا وظیفه اصلی ما ارایه خدمت به مردم است.
وی با اشاره به همکاری بیش از ۹۰ درصد مردم در حوزه پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا افزود: همانطوری که مردم مسائل بهداشتی و دستور العمل ها را حتی در جایی که برای آنها زیان مالی دارد، رعایت می کنند، ما نیز وظیفه داریم پشتیبان مردم باشیم.
استاندار اصفهان تاکید کرد: مدیران توجه داشته باشند، بسیج جمیع امکانات برای مقابله و غلبه بر این مهمان نامیمون ضروری است و لذا با روحیه جهادی از همه ظرفیت های موجود در این خصوص استفاده کنند.
وی اضافه کرد: مردم با ماندن در خانه و تلاش برای قطع زنجیره کرونا مسوولان استان و مدیران بهداشت را در خدمت رسانی یاری کنند و به هیچ عنوان در هیچ تجمعی از جمله خرید از بازارها و مراسم حضور پیدا نکنند.
رضایی ادامه داد: مدیران استان نسبت به نام نویسی و غربالگری خود، خانواده کارکنان و ارباب جمعی خود از طریق سامانه سلامت به نشانی salam.gov.ir اهتمام ویژه داشته باشند.
وی با اشاره به مصوبه ستاد ملی کرونای استان گفت: مدیران استان با مدیریت نیروهای انسانی خود در روزهای آینده تنها از یک سوم ظرفیت انسانی به صورت فیزیکی بهره جسته و سایر کارکنان نیز در قالب انواع مرخصی و نوبت کاری به صورت آماده باش و در منزل ارائه خدمات داشته باشند.
استاندار اصفهان با اشاره به تعطیلی مدارس و فرصت فراغت خانواده ها تاکید کرد: دستگاه های مختلف به ویژه دستگاه های فرهنگی در راستای تولید برنامه های سرگرم کننده و فرهنگی از جمله مسابقات کتابخوانی در منزل برای آحاد مردم و خانواده کارکنان خود اقدام کنند.
وی با بیان اینکه استان توجه ویژه ای در خصوص کسب و کارهای اینترنتی دارد، اضافه کرد: دستگاه ها نسبت به ترغیب خانواده ها در بهره گیری از فرصت خریدهای تلفنی و اینترنتی و پیگیری کارهای ادارای از طریق اینترنت و دولت الکترونیک اهتمام ویژه داشته باشند.
دکتر رضایی تاکید کرد: فرمانداران و مدیران در محدوده حیطه کاری خود با تدبیر و ابتکار، برنامه هایی شاخصی برای برون رفت از مشکل بیماری کرونا تدارک ببینند.
وی اضافه کرد: در این ایام تلاش شود به امور معیشتی کارکنان به ویژه افراد در معرض آسیب توجه شود.
استاندار اصفهان با اشاره به درگیر شدن برخی استان های جنوبی و شرقی با مساله سیل، گفت: همه مدیران با توجه به پیش بینی وضعیت آب و هوا، ضمن اجرای طرح های پیشگیری از سیل، آمادگی لازم دربرابر سیل، سرما زدگی و این قبیل مشکلات را نیز داشته باشند.
وی در خصوص مطرح شدن حضور پزشکان بدون مرز در اصفهان، گفت: با توجه به وجود امکانات مناسب در استان و همچنین ظرفیت بیمارستان های نیروهای مسلح حضور پزشکان بدون مرز در اصفهان به دستور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به طور کل منتفی شد.
دکتر رضایی به فعالیت های برخی از مراکز اداری استان اشاره کرد و گفت: صندوق کار آفرینی امید ضمن استمهال اقساط وام های خود، برای کمک به مشاغل مرتبط با کرونا وام های قرض الحسنه در نظر گرفته است.
استاندار اصفهان با اشاره به نامگذاری سال جاری به نام سال "جهش تولید" تاکید کرد: بعد از رفع مشکل کرونا تمام ظرفیت های استان در این مسیر منسجم و با تلاش احاد جامعه باید اقدامات مقتضی انجام شود.
گفتنی است در جلسه شورای اداری استان، فرمانداران، مدیران کل ادارات، دستگاه های قضایی، نظامی و انتظامی و دانشگاه های علوم پزشکی اصفهان و کاشان به صورت ویدئو کنفرانس به بیان فعالیت ها و اقدامات خود در حوزه پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا پرداختند.

فهرست: 

ارتباط با ما

خیابان هزار جریب، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اصفهان، ستاد مرکزی

تلفن: ۳۶۶۸۰۰۴۸-۰۳۱

کد پستی: ۷۳۴۶۱-۸۱۷۴۶

Isfahan University Of Medical Sciences, Isfahan, Iran

 

پشتیبانی از افراد کم توان

دستورالعمل بروزرسانی