نسخه مناسب چاپ

رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از اجرای هفتمین برنامه طرح نظام جامع نظارت سازمان اورژانس کشور در قطب مرکزی خبر داد.

دکتر غفور راستین در این خصوص اظهار داشت: در طرح جامع نظارت سازمان اورژانس کشور، ناظران اعزام شده از طرف سازمان طبق برنامه، یکی از قطب های اورژانس پیش بیمارستانی که شامل چند مرکز اورژانس پیش بیمارستانی می شود را از نظر نحوه عملکرد ۲۱ فرآیند مدیریتی ابلاغ شده به این مراکز مورد بررسی قرار می دهند.
وی افزود: فرایندهای کنترل کیفیت، بررسی شکایات، نظرسنجی و رضایتمندی، پژوهش و آموزش از جمله فرآیندهایی هستند که مورد بررسی قرار می گیرند.
مدیر حوادث و فوریتهای پزشکی استان اصفهان با بیان اینکه هفتمین برنامه این طرح از هفتم تا نهم مهرماه جاری در قطب مرکزی کشور شامل استان های اصفهان، یزد، چهارمحال و بختیاری و کاشان برگزار شد، تصریح کرد: هدف از اجرای این طرح یکسان سازی فرآیندها و ایجاد وحدت رویه در عملکرد مراکز اورژانس پیش بیمارستانی مطابق استانداردها و دستورالعمل های ابلاغی سازمان است.
دکتر راستین خاطرنشان کرد: در این طرح خلاقیت و نوآوری های مراکز در اجرای دستورالعمل های ابلاغی مورد بررسی قرار گرفته و نتایج به دست آمده به اطلاع مسئولان سازمان رسانده و تجارب مفید در اختیار سایر مراکز کشور قرار داده می شود.
وی یادآور شد: ناظران طرح، همان مسئولان نظارت مراکز فوریت های پزشکی کشور هستند که به صورت چرخشی از استان های سراسر کشور انتخاب می شوند تا هم از ظرفیت استان ها بهره گیری شده و هم این افراد تجارب جدیدی کسب کرده و به مراکز خود منتقل کنند.
مدیر حوادث و فوریتهای پزشکی استان اصفهان تصریح کرد: در جریان این نظارت ها، مشکلات موجود در مسیر انطباق عملکردها با دستورالعمل های ابلاغی اورژانس کشور استخراج و در جلسه جمع بندی، این موارد به روسای مراکز اعلام می شود.
دکتر راستین گفت: در جلسه ای نیز که در روز سوم با حضور رؤسای مراکز قطب مرکزی کشور و کارشناسان ناظر از سازمان اورژانس و سایر مراکز برگزار شد، مواردی که در نظارت های دو روز قبل جمع بندی شده بود، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
 

فهرست: 

ارتباط با ما

خیابان هزار جریب، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اصفهان، ستاد مرکزی

تلفن: ۳۶۶۸۰۰۴۸-۰۳۱

کد پستی: ۷۳۴۶۱-۸۱۷۴۶

Isfahan University Of Medical Sciences, Isfahan, Iran

 

پشتیبانی از افراد کم توان

دستورالعمل بروزرسانی